За час повномасштабної агресії московитів проти України на Херсонщині окупанти викрали щонайменше 457 осіб. Серед них — міські та сільські голови, правоохоронці, священники та депутати.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
Зокрема, за цей час окупанти викрали міських голів Каховки, Таврійська, Скадовська, Голої Пристані, Берислава, а також сільських голів Новоолександрівської, Бехтерської та Милівської об'єднаних територіальних громад, голову та заступника Чорнобаївської селищної ради, старост сіл Стара Збур'ївка, Зміївка та Осокорівка, секретаря Новокаховської міської ради.
Також Венедиктова наголосила на тому, що загарбники за час окупації Херсонської області викрали 17 депутатів обласної та місцевої рад, 43 правоохоронців та 2 священнослужителі. З усіх вищеперерахованих звільнено 306 громадян України.
Ще щонайменше 151 особа перебуває у полоні. Серед них і міський голова Голої Пристані Олександр Бабіч, й депутати місцевих рад, й директор Новокаховського ліцею №10, колишній та чинний міські голови Херсона Володимир Миколаєнко та Ігор Колихаєв, вісім правоохоронців, цивільні громадяни.
Проукраїнських активістів у Херсонській області переслідують за їх переконання та участі в мирних мітингах, заявила Генпрокурорка.
«Звірства і беззаконня – патерн поведінки рф на окупованих територіях. Українці, які допомагають ворогам у знищенні співгромадян і держави, відповідатимуть за скоєне», — зазначила Ірина Венедіктова.
Давай дружити!
- Підпишись на наш Telegram-канал: там — оперативні херсонські новини та інсайди
- Наш Instagram: фото, колажі, короткі цікаві тексти
- Наш Youtube: подкасти, цікаві відео з Херсона та про Херсон
- Підтримати нас можна на PayPal [email protected]
Ми тебе любимо!