З початком повномасштабного вторгнення Московії до України пройшов чіткий водорозділ не лише в суспільстві, але і в українському шоубізнесі. Артисти, які раніше працювали на дві країни, постали перед вибором: повертатися працювати в Україні, чи стати зрадниками своєї держави.

І якщо створений херсонцем Володимиром Ткаченком гурт «Ундервуд» ніяк не відреагував на війну Московії в Україні, на окупацію Херсона московитськими загарбниками, і продовжив свій гастрольний тур не лише на Московії, але навіть у Криму, то херсонець Макс Барських розірвав усі контракти в країні-агресорі й пішов до лав ЗСУ.

Про зрадників ми написали вже не один матеріал. А сьогодні хотілося б представити наш суб'єктивний ТОП-5 пісень від херсонських виконавців та гуртів, які підтримали Україну та рідне місто у часи випробування війною.

Світлана Тарабарова — «Дорога додому»

Рівно тиждень тому 31-річна співачка Світлана Тарабарова представила мінімалістичний кліп на пісню «Дорога додому». В ній Світлана неначе звертається до своїх земляків, які нині перебувають у тимчасово окупованому Херсоні й чекають на звільнення.

«Перемога — то не один день...» Саме з цих слів починається пісня відомої херсонки та ексучасниці популярного гурту «Real O».

До речі, колега Світлани по гурту одеситка Регіна Тодоренко досі так й не спромоглася бодай словом підтримати свою рідну країну чи місто. Регіна нині живе у Москві, виступає на різних телешоу та плачеться хіба з однієї причини — що її московитський чоловік не може приїхати в гості до її родини в Одесу.

Щодо Світлани ж маємо сказати, що вона не перший рік підтримує Україну та наші збройні сили у непростій ситуації затягнутої війни з Московією. Херсонка і раніше писала пісні про війну, допомагала армії та завжди виступала тільки за Україну. За що ми їй безмежно дякуємо!

Fizruk — «Незламні»

Переможець українського телевізійного шоу талантів Віктор Романченко, більш відомий зараз під сценічним псевдонімом Fizruk, два тижні тому виклав на своєму офіційному YouTube-каналі пісню «Незламні». Звичайний вчитель фізкультури з Херсона, який в мить став відомим завдяки телешоу, також не зміг оминути увагою тему війни в Україні.

Мінімалістичний кліп, в якому в більшості використано кадри з Революції Гідності та перших днів Антитерористичної операції, неначе натякає нам — війна триває вже вісім років, вона не розпочалася 24 лютого 2022 року. Адже саме там, у наші перемозі над тиранією, треба шукати витоків сьогоднішньої трагедії.

«Як багато чужих стали рідними для всіх, як багато рідних стали вже чужими», — ці слова Віктора схоплюються з пісні одразу. Такі прості слова, але такі влучні й правдиві. Це саме про той водорозділ, про правильно виставлені акценти. І про те, що зрадники, на жаль, були навіть серед найближчих людей...

Макс Барських — «Don't f*ck with Ukraine»

Про Макса Барських ми вже неодноразово писали, адже, погодьтеся, для багатьох його вчинок був неочікуваним. Не секрет, що уродженець Херсона на Московії був популярнішим, аніж вдома. Відповідно, й кар'єру він будував у Москві. Але з повномасштабним вторгненням орків до України Микола (справжнє ім'я виконавця) розірвав усі стосунки з країною-агресором, заборонив продавати там свою музику, а всі гроші, виручені на концертах в Московії, спрямував на благодійність.

Макс Барських різко засудив «зірок» московитської естради, написав пісню українською мовою та вступив до лав ЗСУ. Пісня «Буде весна» — не перша україномовна в репертуарі Макса Барських, але вона здійняла медійну хвилю навколо співака та музиканта. А от англомовна «Don't f*ck with Ukraine» стала справжньою бомбою для західного музичного ринку. Навіть журнал «Rolling Stone» взяли в херсонця інтерв'ю, в якому він розповів правдиву історію війни Московії проти України.

Анна Шеррі — «Наче сонце»

Учасниця телевізійного шоу «Голос країни», вокалістка херсонського гурту «Windmusic» Анна Шеррі перебуваючи в окупованому Херсоні записала неймовірну пісню-звернення до своїх земляків «Наче сонце». Це кавер на композицію гурту Soundgarden «Live to Rise», слова якої співачка сама переклала українською мовою.

Це пісня про нас, херсонців, які навіть в окупації не побоялися показати ворогу своє обличчя, які сотнями виходили на мирні мітинги, які боронять рідну землю в лавах ЗСУ та не збираються коритися ворогу.

«Наче сонце ми знов встаєм; щоб піднятися, ми живем!» Цей меседж Анна Шеррі надсилає усій Україні, усьому світу. Херсон не здається, ми вистоїмо!

Контрабанда — «Повертайся»

Про гурт «Контрабанда», створений ще 2001 року, ви, імовірно, могли вже і підзабути. Не дивно, адже з доволі популярної на всю Україну рок-формації гурт перетворився на затишний домашній колектив, який виступає в невеличких пабах, барах та клубах. Переважно в нашій столиці.

Але от сам гурт не забув про своїх фанатів. А найголовніше — про тих фанів, які нині перебувають на передовій. Нещодавно колектив написав кавер на свою ж пісню 2010 року «Don't You Waiting» під новою назвою «Повертайся». Її Ольга Цепкало з товаришами присвятила усім нашим воїнам, що нині боронять нашу незалежність.

У кліпі використано реальні кадри боїв та побуту наших воїнів. А проникливий голос Ольги до щему пронизує душу...

І так, відповідаючи на ваше питання, Ольга Цепкало — херсонка. І тривалий час гурт позиціювався на українській рок-сцені саме як херсонський. Хоч вони вже давно й перебралися до української столиці, але ми віримо, що серце колективу і досі в рідному місті.

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися