Попри обіцянки налагодити співпрацю з усіма інтернет-провайдерами Херсона, після червневої зустрічі з представниками ринку комунікація з боку Херсонської МВА фактично припинилася. Водночас окремі сигнали свідчать про продовження співпраці влади з одним конкретним оператором. Кавун.City зібрав подробиці.
Розповіли про провайдерів, але покликали лише одного
Нагадаємо, що на початку червня 2026 року начальник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько повідомив про зустріч із провайдерами щодо забезпечення укриттів інтернет-зв'язком. Втім, редакція Кавун.City та місцеві провайдери впізнали на зустрічі представників лише одного провайдера — компанії Digicom. Після критики з боку інших учасників ринку та нашого видання текст допису відредагували, замінивши формулювання про зустріч із «провайдерами» на зустріч із «провайдером». Ми про це писали.

Тоді ж представники місцевого телекомунікаційного ринку звернули увагу, що підключення укриттів до мережі інтернет у Херсоні розпочалося значно раніше — ще після деокупації міста, коли провайдери за власної ініціативи та за можливості забезпечували зв'язком захисні споруди, заклади освіти та інші об'єкти критичної інфраструктури. Після резонансу Ярослав Шанько пояснив, що зустріч була ініційована одним із провайдерів, а міська влада планує залучати до подальших обговорень і інших операторів зв'язку.
Обіцяли комунікацію, а що насправді?
Редакція Кавун.City дізналась, що після розголосу інших провайдерів запросили на зустріч, але повідомили про це вранці робочого дня з пропозицією зустрітись о 15.00 цього ж дня. Зрештою зустрілись у зручний для всіх час. Учасникам зустрічі обіцяли комунікацію, залучення до підключення укриттів до Інтернет, а також меморандум про співпрацю.
Після зустрічі учасникам надіслали проєкт меморандуму про співпрацю та створили спільний чат для комунікації. Втім, надалі процес фактично зупинився: меморандум не підписали, а жодних нових пропозицій щодо підключення укриттів чи взаємодії між владою та провайдерами не надходило.
Ось так виглядає зразок меморандуму, який запропонували провайдерам, але далі пропозиції справа не пішла. Гортайте ліворуч
В той же час головам деяких ОСББ, відповідальним за укриття в Херсоні, за інформацією Кавун.City, повідомляли про необхідність надати доступ надати доступ представникам Digicom до укриттів, а також для підключення Інтернет для інших абонентів цих самих будинків. На думку учасників ринку, така практика може створювати переваги для одного оператора над іншими. Особливо з огляду на те, що раніше Херсонська ОВА публікувала матеріали про діяльність цього провайдера на своїх інформаційних ресурсах. Після публікацій Кавун.City частину таких матеріалів видалили.
Таким чином, через три тижні після гучної зустрічі з провайдерами обіцяна співпраця з ринком так і не розпочалася, а питання підключення укриттів до інтернету залишається непрозорим для більшості операторів міста.
Редакція Кавун.City вчергове наголошує: ми готові надати можливість Херсонській МВА прокоментувати ситуацію та опублікує позицію адміністрації після її отримання. Зауважимо, що отримати коментарі від Херсонської МВА стає дедалі складніше, адже на пряму комунікацію МВА з нами не йде, а з електронної пошти, яку раніше давали саме для надання коментарів, наразі надходять повідомлення про те, що вони для цього не призначена. Відтак, можемо сподіватись на публічну реакцію або ж комунікацію іншими каналами — контакти нашого видання відкриті.
Читайте також: Zoom заблокував Херсонщину: в ОВА шукають рішення через інші області
Тримаймося разом!
- Заходь до крамнички мерчу Kavun.City
- Підпишись на наш Telegram-канал: там — оперативні херсонські новини та інсайди
- Наш проєкт, присвячений новинам українського Криму: Кримська бавовна
- Наш Instagram: фото, колажі, короткі цікаві тексти
- Наш Youtube: подкасти, цікаві відео з Херсона та про Херсон
- Підтримати нас можна на PayPal [email protected]
Все буде Україна!