Президент Володимир Зеленський видав указ про введення в дію рішення РНБО щодо санкцій проти 56 морських суден, які у 2022–2025 роках незаконно заходили до тимчасово окупованих Росією українських портів та брали участь у вивезенні викраденої продовольчої продукції.

Де росіяни розміщували судна

Йдеться зокрема про судна, на які у закритих портах Севастополя та Феодосії завантажували тисячі тонн вкраденої української пшениці, насіння соняшнику та іншого продовольства. Після цього кораблі відправлялися за кордон, забезпечуючи логістику для російської схеми «легалізації» награбованого. Це відбувалось зокрема на території окупованої Херсонщини.

Частина суден уже перебуває під санкціями ЄС, США, Швейцарії та інших країн. У списку також 17 суден, що ходили під прапорами іноземних держав, — Україна працюватиме з цими країнами над припиненням видачі ліцензій таким морським перевізникам.

В Офісі Президента наголошують: компанії та особи, що брали участь у цих операціях, отримували прибуток і сплачували податки до бюджету РФ, фактично фінансуючи російську воєнну машину.

Україна заявляє, що й надалі посилюватиме економічний і політичний тиск на Росію, синхронізуючи свої рішення із міжнародними партнерами.

Як росіяни вивозили зерно з Херсонщини

У виданні «Остров», яке пише переважно про окуповані українські території, зазначали, що після захоплення частини українських територій РФ «націоналізувала» місцеві аграрні підприємства та налагодила «експорт» вирощеного на цих землях українського зерна. У 2023 році з окупованої Херсонської області за кордон було продано щонайменше 34 тисячі тонн сільгосппродукції сумарно на 6,2 млн євро. Це з'ясували «Схеми» (проєкт «Радіо Свобода»), «Верстка», Білоруський розслідувальний центр під час спільного розслідування та за участю українських хакерів із KibOrg.

При цьому названі цифри — це лише ті дані, які журналістам вдалося довести документально. Насправді ж обсяги експорту можуть бути значно більшими.

За даними розслідувачів, українську пшеницю російські компанії продавали до Туреччини та Азербайджану, кукурудзу — до Сирії, ячмінь — до Ірану, а вирощений у Криму горох постачали до Іспанії.

При цьому зерно з окупованої Херсонської області російські експортери вивозили за квотами від окупаційної влади й отримали нульову або знижену ставку на вивізне мито.

Серед фірм, які займалися продажем зерна, журналісти називають «Б-Агро», «Сім-Транс Груп», «ТД Фрегат», «Агро-Фрегат», «Паллада». Остання компанія, як зазначають розслідувачі, пов'язана з організацією «Веллесстрой», що займалася будівництвом палацу путіна в Геленджику.

У 2023 році таож стало відомо, що росіяни «націоналізували» майно Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва, якого вони викрали 28 червня 2022 року і який досі перебуває у них у полоні. Йдеться зокрема про агротехніку та збіжжя.

Читайте також: У Стамбулі помер звільнений у 2019 році бранець Кремля Едем Бекіров

Тримаймося разом!

  • Заходь до крамнички мерчу Kavun.City
  • Підпишись на наш Telegram-канал: там — оперативні херсонські новини та інсайди
  • Наш проєкт, присвячений новинам українського Криму: Кримська бавовна
  • Наш Instagram: фото, колажі, короткі цікаві тексти
  • Наш Youtube: подкасти, цікаві відео з Херсона та про Херсон
  • Підтримати нас можна на PayPal [email protected]

Все буде Україна!

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися