Ввечері 14 листопада в мережі поширили інформацію про те, що начебто звільнили Олешки — фактично перше місто на лівому березі Дніпра на Херсонщині, а також Каховку та Нову Каховку. На жаль, поки це неправда. Розповідаємо, хто став джерелами фейків.

Першою з'явилась інформація про звільнення Олешок — на сторінці голови громади Євгена Рищука. Ось посилання: тинць! Щоправда, пост Євген Рищук змінював кілька разів — це можна побачити в історії змін. Вперше він його створив 14 листопада о 17.14. Пост вподобали понад 1000 користувачів і поширили 478 разів.

Ось так виглядає пост на момент написання статті

Скріншот сторінкиСкріншот сторінки

Ось так пост виглядав раніше — і його передрукувала ціла низка телеграм-каналів

А ось історія змін

Інформацію про звільнення Олешок передрукувала низка медіа

Далі за Євгеном Рищуком естафету звільнень підхопив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, додавши до звільнених громад ще й Каховку та Нову Каховку. Щоправда, він лише «натякнув». Але його повідомлення поширили. Але реакція херсонців була в більшості така, як у першому коментарі.

«Вишенька на тортику» — повідомлення від Олексія Арестовича, радника Офісу Президента, про звільнення Олешок із посиланням на Євгена Рищука. Один із телеграм-каналів набрав понад 796 тисяч переглядів цієї частини відео від Арестовича.

В той же час, станом на ранок 15 листопада ОК «Південь» повідомляє виключно про атаки на території Олешок, але не звільнення: «Сили оборони 14 листопада вдарили по дислокації російських військ в Олешках і знищили пускову установку С-300, зенітно-ракетний комплекс «Тор-М2» та три одиниці автобронетехніки, а також склад з боєприпасами. Решта втрат російських військ розвідується».

Генеральний штаб ЗСУ повідомляє лише наступне: «...на Херсонському напрямку (обстрілювали — ред.) – з мінометів, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Вищетарасівка, Добра Надія, Іллінка Дніпропетровської області; Дудчани, Новоолександрівка, Одрадокам’янка та Томарине Херсонської області».

Отже, про жодне звільнення громад, хоч і на жаль, але наразі не йдеться: щонайменше один голова громади і один депутат обласної ради вчергове збрехали, випередивши події.

Приблизно те саме повідомляли і про Кінбурн — останні окуповані громади Миколаївщини. Проте там також тривають бої і про звільнення поки говорити рано.

Тримаймося разом!

  • Підпишись на наш Telegram-канал: там — оперативні херсонські новини та інсайди
  • Наш проєкт, присвячений новинам українського Криму: Кримська бавовна
  • Наш Instagram: фото, колажі, короткі цікаві тексти
  • Наш Youtube: подкасти, цікаві відео з Херсона та про Херсон
  • Підтримати нас можна на PayPal [email protected]

Все буде Україна!

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися